STRONA  GŁÓWNA GALERIA  ZDJĘĆ NAPISZ  DO NAS MAPA  DOJAZDU
PARAFIA   ŚWIĘTEJ   RODZINY   w   PUŁAWACH

Aktualności

- Ogłoszenia

- Intencje mszalne

- Informacje dla bierzmowanych

- Informacje dla dzieci komunijnych

Życie parafii

- Wydarzenia

- Teren Parafii

- Msze św.

- Nabożeństwa

- Kancelaria

- Sprawowanie sakramentów

- Do chorego

- Pogrzeb katolicki

- Rekolekcje, kazania

- Śpiewy

- Inne MP3

- Artykuły

Wspólnoty

- Duszpasterze

- Rada Duszpasterska

- Poradnia rodzinna

- Kółka Różańcowe

- Legion Maryi

- Chór parafialny

- Koło Przyjaciół Radia Maryja

Stowarzyszenie Rodzina

Akcja Katolicka

Historia

Linki

- Szkoła Formacji Duchowej

- Pismo Święte

- Katechizm Kościoła

- Kodeks Prawa Kanonicznego

- Sobór Watykański

- JPII - złote myśli

- Twitter Ks. Abp Stanisława Budzika29 sierpnia 2008 r. w naszym kościele o godz. 17.00 sprawowana była Msza Św. w intencji Ks. kanonika Henryka Olecha. Tego dnia nasz Proboszcz świętował 35 - lecie święceń kapłańskich. W uroczystej Eucharystii sprawowanej przez trzech kapłanów naszej parafii uczestniczyli m.in: przedstawiciele wspólnot modlitewnych naszej parafii. Oni pod koniec Mszy Św. składali życzenia naszemu Jubilatowi. W pamięci wielu z nas pozostały życzenia przedstawicielki Rady Duszpasterskiej. Niech te słowa będą wyrazem wdzięczności naszemu Duszpasterzowi:

Dziś nasza parafia Świętej Rodziny przeżywa szczególny czas. Dziś dziękujemy Bogu za dar Kapłaństwa naszego proboszcza. Dziś nasz Ks. Henryk obchodzi doniosły jubileusz 35-lecia święceń kapłańskich, 35 lat posługiwania przy ołtarzu Chrystusowym.

Czcigodny Księże Proboszczu! Drogi Jubilacie!

Przyszedłeś do naszej parafii, Parafii Świętej Rodziny w Puławach w sierpniu 2002r. Uroczyste wprowadzenie i przyjęcie obowiązków proboszcza miało miejsce podczas wieczornej Liturgii uroczystości Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. W tym dniu, nam parafianom przedstawiłeś wizję swojej posługi duszpastersko-administracyjnej. Zawierzyłeś Bogu posługę kapłańską wśród nas. Pragnąłeś wtedy, abyśmy wiedzieli, że Nam ufasz, że ufasz ludziom, którzy od 1990r. tworzą już środowisko parafialne pod wspaniałym orędownictwem Świętej Rodziny. To wezwanie naszej parafii obliguje do pracy duszpasterskiej, której centrum stanowi Rodzina.

Czcigodny Księże Proboszczu!

Dziękujemy Panu Bogu za dar Kapłaństwa, którym 35 lat temu obdarował naszego księdza Henryka. Tym darem dostojny Jubilat potrafił dzielić się i nadal dzieli się z tymi, do których został posłany. To nasza parafia ma zaszczyt obchodzić ten wspaniały jubileusz, chociaż nasza radość współpracy z księdzem proboszczem trwa dopiero 6 lat. Jak wielki jest to czas i jak wielkie są efekty pracy duszpasterskiej wiemy i widzimy wszyscy.

Zadanie budowy nowej Świątyni Parafialnej rozpocząłeś , Księże Proboszczu, z rozmachem i kontynuujesz z niegasnącym zapałem. Dziękujemy Ci za ten ogromny trud. Tyle poświęcenia wymaga organizowanie tego przedsięwzięcia – budowa nowej świątyni od podstaw. Nasz kościół rośnie i pięknieje z każdym dniem. Wszystkich cieszy każdy nowy element architektoniczny budowy.

Jesteś, Księże Proboszczu, wspaniałym organizatorem, budowniczym i gospodarzem parafii. Nasza Rodzina Parafialna wie, że nawet najwspanialszy kościół, najlepsze metody duszpasterskie nie zastąpią żywego kościoła, którym są wierni, wszyscy parafianie. Dlatego jednoczymy się wokół Twojej , Księże Proboszczu, wizji naszej parafii Świętej Rodziny i wspieramy Cię, angażując się w jej życie, każdy na miarę swoich możliwości.

Czcigodny Jubilacie!

W imieniu Rady Parafialnej i wszystkich parafian z okazji pięknego Jubileuszu 35-lecia święceń Kapłańskich życzymy Ci kolejnych jubileuszy wśród nas.
Niech dobry Bóg obdarza Cię wszelkimi potrzebnymi łaskami, łaską dobrego zdrowia, siły i wytrwałości w sprawowaniu trudnych obowiązków kapłańskich.
Niech Matka Boża i Święta Rodzina ma Ciebie w nieustającej opiece. Niech Ci Bóg błogosławi.

(29 sierpnia 2008r. , słowa wypowiedziane w czasie Mszy Św. sprawowanej w intencji 35-lecia święceń Kapłańskich ks. proboszcza). Mariola Abramek
Duchowość Parafii Świętej Rodziny
Szczególnym darem i łaską jest sama Święta Rodzina, stąd wewnętrzna
dynamika życia Parafii oparta jest na duchowości rodzinnej. Znajduje swoje
źródło w całkowitym oddaniu każdego z parafian Świętej Rodzinie, oraz dążeniu
do naśladowania Świętej Rodziny.
          Kolekta:
Boże, Ty w Świętej Rodzinie dałeś nam wzór życia, spraw, abyśmy złączeni wzajemną miłością,
naśladowali w naszych rodzinach Jej cnoty i doszli do wiecznej radości w Twoim domu. Przez
naszego Pana Jezusa Chrystusa, który z Tobą żyje i króluje w jedności Ducha Świętego, Bóg,
przez wszystkie wieki wieków. Amen.

W Świętej Rodzinie Jezus, Syn Boży obecny w każdym szczególe życia uświęcił każdy ze zwyczajnych gestów miłości rodzinnej. I tak uświęcił swą pracą, każdą pracę ludzką. Podniósł też ustanowione przez Boga małżeństwo do rangi "wielkiego sakramentu". Życie rodzinne stało się drogą do świętości.

Święta Rodzina to Dar i Ratunek dla wszystkich rodzin. Ale nie tylko - to także Wzór dany przez Boga, Dar szczególny dla wszystkich ludzi, stanów i powołań "wpatrzonych w wolę Boga, aby w komunii osób dojść do odkrycia najgłębszego sensu życia i do świętości". To wzór dla wszystkich, bo Jezus był w Rodzinie Świętej miłowany najpiękniej i nikt nie miłował Go bardziej niż Tych Dwoje: Maryja i Józef.

Jako więc oddani Rodzinie Świętej chcemy żyć w codzienności w stałej obecności i w umiłowaniu Jezusa, szukając jedynie woli Ojca i całkowicie ją przyjmując, wreszcie żyć zwyczajnie, w prostocie i w braterstwie. Rodzina Święta niesie i przybliża światu Boga, dlatego przez nasze całkowite Jej oddanie chcemy, by uczyła nas Ona służby wobec rodzin. Przez pielęgnowanie duchowości rodzinnej chcemy włączyć się w działanie mające sprawić, by Kościół nabrał charakteru "bardziej domowego, tzn. bardziej rodzinnego, stając się w swoich odniesieniach bardziej ludzki i braterski".(por. kan. 713 §1-3; k. 719 § 1-4 K.P.K.)

Kalendarz liturgiczny Niedziela

Kalendarz liturgiczny Opoka

Modlitwy

Katechezy sakramentalne

- Chrzest

- Bierzmowanie

- Eucharystia

- Pokuta

- Namaszczenie Chorych

- Małżeństwo

- Czytania ślubne

Liturgiczna Służba Ołtarza

Budowa kościoła

Wspólnota PuławskaStrona istnieje od: 15.10.2006
Stronę wykonał: Tomasz Sajnóg Kontakt ze mną